Fullmånedans med Victoria Vale
Hei! Jeg heter Victoria, og ønsker deg velkommen til en samling under fullmånen tirsdag 3. mars kl. 18 - 19.30 hos Molde Yoga Pilates.
I en verden med mye støy og tempo kan det være vanskelig å finne rom for å lytte – både innover, til egne behov og lengsler, og utover, til menneskene rundt oss.
Når vi mister denne kontakten, kan avstanden mellom oss vokse. En fullmåne samling gjør det motsatte: den inviterer til nærvær, lytting og fellesskap.
Vi begynner med enkle somatiske øvelser for å lande i kroppen og roe nervesystemet. Deretter jobber vi med refleksjonsoppgaver med fokus på inspirasjon og hva vi ønsker å ta med oss videre inn i en ny månesyklus. Etterfulgt av fridans og bevegelse – et rom for å gi slipp på det som ikke lenger tjener oss, og skape plass for noe nytt.
Jeg henter verktøy fra zen-filosofi og gestaltisk praksis, og legger vekt på tilstedeværelse, der det er rom for både stillhet, bevegelse og deling – alltid på egne premisser.
Vi er vant til å markere bestemte dager gjennom året – jul, påske, merkedager og overganger. Også før disse tradisjonene fantes, samlet mennesker seg etter naturens rytmer. Fullmånen var et naturlig tidspunkt for å møtes, dele og reflektere. Mange kvinner kjenner en særlig tilknytning til fullmånen, siden månens syklus følger kroppens egen menstruasjonssyklus. En fullmånesirkel kan fungere som et jevnlig og naturlig samlingspunkt – et sted å stoppe opp for å sjekke inn med oss selv, kroppen og omgivelsene våre.
DROP IN: 290,-
Du vil bli videresendt for å betale med Stripe Checkout
Om du har en konto kan du også logge inn her først:
Logg inn