Questions? Please contact us at christopherdelaat@mayfieldgolfclub.com. Thank you.

July 2019

Sunday
Sun
Monday
Mon
Tuesday
Tue
Wednesday
Wed
Thursday
Thu
Friday
Fri
Saturday
Sat
30
15:00
2019 Junior Program (Sunday 3:00 pm Class 2)
Lukas Pereira
15:00
2019 Junior Program (Sunday 3:00 pm Class 1)
Lukas Pereira
15:00
2019 Junior Program (Sunday 3:00 pm Class 3)
Lukas Pereira
16:00
2019 Junior Program (Sunday 4:00 pm Class 3)
Lukas Pereira
16:00
2019 Junior Program (Sunday 4:00 pm Class 2)
Lukas Pereira
16:00
2019 Junior Program (Sunday 4:00 pm Class 1)
Lukas Pereira
1
16:45
2019 Junior Program (Monday 4:45 pm Class)
Andrew Haynes
17:45
2019 Junior Program (Monday 5:45 pm Class 1)
Andrew Haynes
17:45
2019 Junior Program (Monday 5:45 pm Class 2)
Andrew Haynes
17:45
2019 Junior Program (Monday 5:45 pm Class 3)
Andrew Haynes
18:45
2019 Junior Program (Monday 6:45 pm Class 1)
Andrew Haynes
18:45
2019 Junior Program (Monday 6:45 pm Class 2)
Andrew Haynes
18:45
2019 Junior Program (Monday 6:45 pm Class 3)
Andrew Haynes
2
3
4
17:45
2019 Junior Program (Thursday 5:45 pm Class 2)
Lukas Pereira
17:45
2019 Junior Program (Thursday 5:45 pm Class 1)
Lukas Pereira
18:45
2019 Junior Program (Thursday 6:45 pm Class 1)
Lukas Pereira
18:45
2019 Junior Program (Thursday 6:45 pm Class 2)
Lukas Pereira
5
14:45
2019 Junior Program (Friday 2:45 pm Class) Demo Only
Chris de Laat
17:45
2019 Junior Program (Friday 5:45 pm Class 2)
Cole Howard
17:45
2019 Junior Program (Friday 5:45 pm Class 1)
Cole Howard
18:45
2019 Junior Program (Friday 6:45 pm Class 2)
Cole Howard
18:45
2019 Junior Program (Friday 6:45 pm Class 1)
Cole Howard
6
7
15:00
2019 Junior Program (Sunday 3:00 pm Class 2)
Lukas Pereira
15:00
2019 Junior Program (Sunday 3:00 pm Class 1)
Lukas Pereira
15:00
2019 Junior Program (Sunday 3:00 pm Class 3)
Lukas Pereira
16:00
2019 Junior Program (Sunday 4:00 pm Class 2)
Lukas Pereira
16:00
2019 Junior Program (Sunday 4:00 pm Class 3)
Lukas Pereira
16:00
2019 Junior Program (Sunday 4:00 pm Class 1)
Lukas Pereira
8
16:45
2019 Junior Program (Monday 4:45 pm Class)
Andrew Haynes
17:45
2019 Junior Program (Monday 5:45 pm Class 1)
Andrew Haynes
17:45
2019 Junior Program (Monday 5:45 pm Class 2)
Andrew Haynes
17:45
2019 Junior Program (Monday 5:45 pm Class 3)
Andrew Haynes
18:45
2019 Junior Program (Monday 6:45 pm Class 1)
Andrew Haynes
18:45
2019 Junior Program (Monday 6:45 pm Class 3)
Andrew Haynes
18:45
2019 Junior Program (Monday 6:45 pm Class 2)
Andrew Haynes
9
10
11
17:45
2019 Junior Program (Thursday 5:45 pm Class 1)
Lukas Pereira
17:45
2019 Junior Program (Thursday 5:45 pm Class 2)
Lukas Pereira
18:45
2019 Junior Program (Thursday 6:45 pm Class 2)
Lukas Pereira
18:45
2019 Junior Program (Thursday 6:45 pm Class 1)
Lukas Pereira
12
14:45
2019 Junior Program (Friday 2:45 pm Class) Demo Only
CANCELLED
Chris de Laat
17:45
2019 Junior Program (Friday 5:45 pm Class 1)
Cole Howard
17:45
2019 Junior Program (Friday 5:45 pm Class 2)
Cole Howard
18:45
2019 Junior Program (Friday 6:45 pm Class 1)
Cole Howard
18:45
2019 Junior Program (Friday 6:45 pm Class 2)
Cole Howard
13
Show past weeks
14
15:00
2019 Junior Program (Sunday 3:00 pm Class 2)
Lukas Pereira
15:00
2019 Junior Program (Sunday 3:00 pm Class 3)
Lukas Pereira
15:00
2019 Junior Program (Sunday 3:00 pm Class 1)
Lukas Pereira
16:00
2019 Junior Program (Sunday 4:00 pm Class 2)
Lukas Pereira
16:00
2019 Junior Program (Sunday 4:00 pm Class 3)
Lukas Pereira
16:00
2019 Junior Program (Sunday 4:00 pm Class 1)
Lukas Pereira
15
16:45
2019 Junior Program (Monday 4:45 pm Class)
Andrew Haynes
17:45
2019 Junior Program (Monday 5:45 pm Class 1)
Andrew Haynes
17:45
2019 Junior Program (Monday 5:45 pm Class 2)
Andrew Haynes
17:45
2019 Junior Program (Monday 5:45 pm Class 3)
Andrew Haynes
18:45
2019 Junior Program (Monday 6:45 pm Class 1)
Andrew Haynes
18:45
2019 Junior Program (Monday 6:45 pm Class 3)
Andrew Haynes
18:45
2019 Junior Program (Monday 6:45 pm Class 2)
Andrew Haynes
16
17
18
17:45
2019 Junior Program (Thursday 5:45 pm Class 1)
Lukas Pereira
17:45
2019 Junior Program (Thursday 5:45 pm Class 2)
Lukas Pereira
18:45
2019 Junior Program (Thursday 6:45 pm Class 1)
Lukas Pereira
18:45
2019 Junior Program (Thursday 6:45 pm Class 2)
Lukas Pereira
19
14:45
2019 Junior Program (Friday 2:45 pm Class) Demo Only
CANCELLED
Chris de Laat
17:45
2019 Junior Program (Friday 5:45 pm Class 1)
Cole Howard
17:45
2019 Junior Program (Friday 5:45 pm Class 2)
Cole Howard
18:45
2019 Junior Program (Friday 6:45 pm Class 2)
Cole Howard
18:45
2019 Junior Program (Friday 6:45 pm Class 1)
Cole Howard
20
TODAY
21
15:00
2019 Junior Program (Sunday 3:00 pm Class 2)
2019 Junior Program (Sunday 3:00 pm Class 2)
Junior Clinics (Weekly Sessions)
Lukas Pereira
6 spots left
15:00
2019 Junior Program (Sunday 3:00 pm Class 1)
2019 Junior Program (Sunday 3:00 pm Class 1)
Junior Clinics (Weekly Sessions)
Lukas Pereira
3 spots left
15:00
2019 Junior Program (Sunday 3:00 pm Class 3)
2019 Junior Program (Sunday 3:00 pm Class 3)
Junior Clinics (Weekly Sessions)
Lukas Pereira
2 spots left
16:00
2019 Junior Program (Sunday 4:00 pm Class 3)
2019 Junior Program (Sunday 4:00 pm Class 3)
Junior Clinics (Weekly Sessions)
Lukas Pereira
2 spots left
16:00
2019 Junior Program (Sunday 4:00 pm Class 2)
2019 Junior Program (Sunday 4:00 pm Class 2)
Junior Clinics (Weekly Sessions)
Lukas Pereira
3 spots left
16:00
2019 Junior Program (Sunday 4:00 pm Class 1)
2019 Junior Program (Sunday 4:00 pm Class 1)
Junior Clinics (Weekly Sessions)
Lukas Pereira
3 spots left
22
16:45
2019 Junior Program (Monday 4:45 pm Class)
2019 Junior Program (Monday 4:45 pm Class)
Junior Clinics (Weekly Sessions)
Andrew Haynes
3 spots left
17:45
2019 Junior Program (Monday 5:45 pm Class 1)
2019 Junior Program (Monday 5:45 pm Class 1)
Junior Clinics (Weekly Sessions)
Andrew Haynes
4 spots left
17:45
2019 Junior Program (Monday 5:45 pm Class 2)
2019 Junior Program (Monday 5:45 pm Class 2)
Junior Clinics (Weekly Sessions)
Andrew Haynes
4 spots left
17:45
2019 Junior Program (Monday 5:45 pm Class 3)
2019 Junior Program (Monday 5:45 pm Class 3)
Junior Clinics (Weekly Sessions)
Andrew Haynes
4 spots left
18:45
2019 Junior Program (Monday 6:45 pm Class 1)
2019 Junior Program (Monday 6:45 pm Class 1)
Junior Clinics (Weekly Sessions)
Andrew Haynes
2 spots left
18:45
2019 Junior Program (Monday 6:45 pm Class 3)
2019 Junior Program (Monday 6:45 pm Class 3)
Junior Clinics (Weekly Sessions)
Andrew Haynes
2 spots left
18:45
2019 Junior Program (Monday 6:45 pm Class 2)
2019 Junior Program (Monday 6:45 pm Class 2)
Junior Clinics (Weekly Sessions)
Andrew Haynes
3 spots left
23
24
25
17:45
2019 Junior Program (Thursday 5:45 pm Class 1)
2019 Junior Program (Thursday 5:45 pm Class 1)
Junior Clinics (Weekly Sessions)
Lukas Pereira
2 spots left
17:45
2019 Junior Program (Thursday 5:45 pm Class 2)
2019 Junior Program (Thursday 5:45 pm Class 2)
Junior Clinics (Weekly Sessions)
Lukas Pereira
2 spots left
18:45
2019 Junior Program (Thursday 6:45 pm Class 1)
2019 Junior Program (Thursday 6:45 pm Class 1)
Junior Clinics (Weekly Sessions)
Lukas Pereira
4 spots left
18:45
2019 Junior Program (Thursday 6:45 pm Class 2)
2019 Junior Program (Thursday 6:45 pm Class 2)
Junior Clinics (Weekly Sessions)
Lukas Pereira
1 spot left
26
14:45
2019 Junior Program (Friday 2:45 pm Class) Demo Only
2019 Junior Program (Friday 2:45 pm Class) Demo Only
Junior Clinics (Weekly Sessions)
Chris de Laat
4 spots left
17:45
2019 Junior Program (Friday 5:45 pm Class 1)
2019 Junior Program (Friday 5:45 pm Class 1)
Junior Clinics (Weekly Sessions)
Cole Howard
4 spots left
17:45
2019 Junior Program (Friday 5:45 pm Class 2)
2019 Junior Program (Friday 5:45 pm Class 2)
Junior Clinics (Weekly Sessions)
Cole Howard
2 spots left
18:45
2019 Junior Program (Friday 6:45 pm Class 2)
2019 Junior Program (Friday 6:45 pm Class 2)
Junior Clinics (Weekly Sessions)
Cole Howard
1 spot left
18:45
2019 Junior Program (Friday 6:45 pm Class 1)
2019 Junior Program (Friday 6:45 pm Class 1)
Junior Clinics (Weekly Sessions)
Cole Howard
1 spot left
27
28
15:00
2019 Junior Program (Sunday 3:00 pm Class 2)
2019 Junior Program (Sunday 3:00 pm Class 2)
Junior Clinics (Weekly Sessions)
Lukas Pereira
6 spots left
15:00
2019 Junior Program (Sunday 3:00 pm Class 1)
2019 Junior Program (Sunday 3:00 pm Class 1)
Junior Clinics (Weekly Sessions)
Lukas Pereira
3 spots left
15:00
2019 Junior Program (Sunday 3:00 pm Class 3)
2019 Junior Program (Sunday 3:00 pm Class 3)
Junior Clinics (Weekly Sessions)
Lukas Pereira
2 spots left
16:00
2019 Junior Program (Sunday 4:00 pm Class 2)
2019 Junior Program (Sunday 4:00 pm Class 2)
Junior Clinics (Weekly Sessions)
Lukas Pereira
3 spots left
16:00
2019 Junior Program (Sunday 4:00 pm Class 3)
2019 Junior Program (Sunday 4:00 pm Class 3)
Junior Clinics (Weekly Sessions)
Lukas Pereira
2 spots left
16:00
2019 Junior Program (Sunday 4:00 pm Class 1)
2019 Junior Program (Sunday 4:00 pm Class 1)
Junior Clinics (Weekly Sessions)
Lukas Pereira
2 spots left
29
16:45
2019 Junior Program (Monday 4:45 pm Class)
2019 Junior Program (Monday 4:45 pm Class)
Junior Clinics (Weekly Sessions)
Andrew Haynes
3 spots left
17:45
2019 Junior Program (Monday 5:45 pm Class 1)
2019 Junior Program (Monday 5:45 pm Class 1)
Junior Clinics (Weekly Sessions)
Andrew Haynes
3 spots left
17:45
2019 Junior Program (Monday 5:45 pm Class 2)
2019 Junior Program (Monday 5:45 pm Class 2)
Junior Clinics (Weekly Sessions)
Andrew Haynes
4 spots left
17:45
2019 Junior Program (Monday 5:45 pm Class 3)
2019 Junior Program (Monday 5:45 pm Class 3)
Junior Clinics (Weekly Sessions)
Andrew Haynes
2 spots left
18:45
2019 Junior Program (Monday 6:45 pm Class 1)
2019 Junior Program (Monday 6:45 pm Class 1)
Junior Clinics (Weekly Sessions)
Andrew Haynes
1 spot left
18:45
2019 Junior Program (Monday 6:45 pm Class 3)
2019 Junior Program (Monday 6:45 pm Class 3)
Junior Clinics (Weekly Sessions)
Andrew Haynes
2 spots left
18:45
2019 Junior Program (Monday 6:45 pm Class 2)
2019 Junior Program (Monday 6:45 pm Class 2)
Junior Clinics (Weekly Sessions)
Andrew Haynes
2 spots left
30
31
1
17:45
2019 Junior Program (Thursday 5:45 pm Class 1)
2019 Junior Program (Thursday 5:45 pm Class 1)
Junior Clinics (Weekly Sessions)
Lukas Pereira
2 spots left
17:45
2019 Junior Program (Thursday 5:45 pm Class 2)
2019 Junior Program (Thursday 5:45 pm Class 2)
Junior Clinics (Weekly Sessions)
Lukas Pereira
2 spots left
18:45
2019 Junior Program (Thursday 6:45 pm Class 1)
2019 Junior Program (Thursday 6:45 pm Class 1)
Junior Clinics (Weekly Sessions)
Lukas Pereira
4 spots left
18:45
2019 Junior Program (Thursday 6:45 pm Class 2)
2019 Junior Program (Thursday 6:45 pm Class 2)
Junior Clinics (Weekly Sessions)
Lukas Pereira
1 spot left
2
14:45
2019 Junior Program (Friday 2:45 pm Class) Demo Only
2019 Junior Program (Friday 2:45 pm Class) Demo Only
Junior Clinics (Weekly Sessions)
Chris de Laat
4 spots left
17:45
2019 Junior Program (Friday 5:45 pm Class 2)
2019 Junior Program (Friday 5:45 pm Class 2)
Junior Clinics (Weekly Sessions)
Cole Howard
3 spots left
17:45
2019 Junior Program (Friday 5:45 pm Class 1)
2019 Junior Program (Friday 5:45 pm Class 1)
Junior Clinics (Weekly Sessions)
Cole Howard
4 spots left
18:45
2019 Junior Program (Friday 6:45 pm Class 2)
2019 Junior Program (Friday 6:45 pm Class 2)
Junior Clinics (Weekly Sessions)
Cole Howard
1 spot left
18:45
2019 Junior Program (Friday 6:45 pm Class 1)
2019 Junior Program (Friday 6:45 pm Class 1)
Junior Clinics (Weekly Sessions)
Cole Howard
1 spot left
3